ROZWIĄZANIA NA TERENIE FESTIWALU

  1. Czy obiekt jest w pełni dostosowany do potrzeb osób poruszających się na wózkach?
W tym roku festiwal odbywa się na otwartej przestrzeni parkingów Toru Wyścigów Konnych Warszawa-Służewiec. Zastosowaliśmy szereg udogodnień, które, mamy nadzieję, pozwolą na bezpieczne i ułatwione poruszanie się po terenie, a także korzystanie z festiwalowych atrakcji. Jednakże w przypadku deszczu osoby z niepełnosprawnościami, zwłaszcza poruszające się na wózkach, muszą liczyć się z utrudnieniami.
  1. Czy są przewidziane specjalne miejsca dla osób z niepełnosprawnościami?
Przewidziane są specjalne platformy w pobliżu obu scen tj. Orange Stage i Warsaw Stage. Osoby z niepełnosprawnościami, które będą chciały dostać się na platformę mogą liczyć na pomoc dedykowanej do tego obsługi festiwalu.
  1. Czy na platformach są miejsca siedzące?
Tak, miejsca siedzące będą przeznaczone dla osób z biletami kategorii D oraz osób, którym w Punkcie Obsługi Priorytetowej, zlokalizowanym na teren festiwalu, zostanie nadane uprawnienie do korzystania z platform (z poważnymi niepełnosprawnościami czasowymi, jak na przykład złamanie nogi). Miejsca siedzące będą również dostępne dla osób wspierających, jednakże ich liczba jest ograniczona.
  1. Czy platformy są na podwyższeniu i czy są dostosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach elektrycznych?
Tak, platformy są na podwyższeniu umożliwiającym komfortowy odbiór koncertów w pozycji siedzącej. Nachylenie podjazdu prowadzącego na platformy nie przekracza 6%, jest ona także wyposażona w odpowiednie poręcze.
  1. Czy będzie dostępna asysta?
Osoby, którym będzie potrzebna pomoc, prosimy o zgłoszenie się do Punktu Obsługi Priorytetowej, gdzie zostanie im przydzielony asystent.
  1. Czy na terenie imprezy będzie bankomat dostępny dla osób z niepełnosprawnościami?
Bankomat będzie dostępny dla większości osób poruszających się na wózkach i osób niskiego wzrostu. Istnieje możliwość rozmowy z konsultantem, który pomoże w obsłudze poprzez interkom. Wysokość panelu wpłatomatu: 113 cm,  wysokość interkomu +28 cm.