Orange Warsaw Festival w serwisach społecznościowych

FAQ

 • Czy należy mieć ze sobą dokument potwierdzający tożsamość?

  Tak, ze względu na własne bezpieczeństwo warto mieć ze sobą dokument potwierdzający tożsamość. Dodatkowo taki dokument pozwoli na weryfikację wieku osób uprawnionych do samodzielnego przebywania na terenie festiwalu (pkt 5. i 11. Regulaminu Imprezy). W przypadku dzieci posiadających bilety ze zniżką lub uprawnionych do darmowego wstępu na festiwal rodzice lub opiekunowie proszeni są o zabranie dokumentu poświadczającego wiek dziecka.

 • Otwarcie / zamknięcie bram.

  Festiwal otwieramy o 15:00. Teren otwarty będzie do godziny 2.30 nad ranem.

 • Czy karnet w pakiecie Open’er Festival i Orange Warsaw Festival to karnet z polem namiotowym na Open’era?

  Nie. To karnet bez pola namiotowego.

 • Czy na festiwalu można robić zdjęcia?

  Tak, można robić zdjęcia, ale tylko amatorskimi aparatami cyfrowymi z zoomem optycznym poniżej 6x oraz tradycyjnymi amatorskimi aparatami kompaktowymi. Nie można wnosić profesjonalnych aparatów fotograficznych, kamer ani innego sprzętu nagrywającego audio-video.

 • Czy mogę zabrać ze sobą selfiestick?

  Nie, wnoszenie statywów, oraz tzw. selfiesticków na teren festiwalu jest zabronione.

 • Płatności na terenie festiwalu

  Na terenie festiwalu będzie obowiązywał bezgotówkowy system płatności. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

 • Czy na imprezę mają wstęp osoby niepełnoletnie?

  Wszystkie osoby poniżej 15 roku życia (do dnia piętnastych urodzin) muszą przebywać na terenie imprezy pod opieką osoby dorosłej (opiekuna – rozdział III punkt 12 Regulaminu Imprezy). Opiekunowie zobowiązani są do wypełnienia stosownego oświadczenia (do pobrania tutaj) lub przy wymianie biletów na opaski. Posiadanie lub wypełnienie formularza na miejscu nie upoważnia osoby niepełnoletniej poniżej 15 roku życia do samodzielnego wstępu na teren imprezy. Opiekunem może być każda osoba pełnoletnia, która ukończyła 18 lat i która podpisze wyżej wymienione oświadczenie.

 • Dzieci na festiwalu?

  Dzieci do dnia ukończenia 3 roku życia uczestniczą w festiwalu za darmo. Zapraszamy do zakupu zniżkowych karnetów i biletów dla dzieci w wieku 3-10 lat – są one dostępne za 50% ceny regularnego biletu.

 • Czy na terenie festiwalu przewidziany jest postój dla taksówek?

  Festiwal obsługiwać będzie korporacja MYTAXI. Więcej szczegółów tutaj.

 • Jak dojechać na teren festiwalu?

  Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz tutaj.

 • Czy mogę przyjechać własnym samochodem pod bramę główną Festiwalu?

  Ze względu na blokowanie dojazdu dla autobusów festiwalowych  jak i ograniczone możliwości przyjęcia zwiększonego ruchu przez okoliczne ulice, odradzamy dojazd pod sam festiwal samochodem. Część dróg będzie dostępna jedynie dla mieszkańców i służb, a także pojazdów organizatora. Al. Wyścigowa będzie wyłączona z ruchu (z wyjątkiem dojazdu dla mieszkańców).

 • Czy na terenie festiwalu dostępny będzie parking dla publiczności?

  W tym roku nie zapewniamy miejsc parkingowych dla publiczności na terenie festiwalu. Zachęcamy do korzystania z parkingów P+R, komunikacji miejskiej, a także specjalnej promocji MyTaxi. Więcej informacji tutaj.

 • Czy na terenie festiwalu dostępny będzie parking dla osób z biletem VIP?

  Tak. Wjazd na parking VIP dla wszystkich posiadaczy tego biletu, planujących dojazd na festiwal własnym samochodem, znajduje się tylko i wyłącznie od strony ul. Poleczki (z ul. Poleczki skręt w ulicę Wyczółki).

  UWAGA: osoby nie posiadające biletu VIP nie będą wpuszczane na parking od strony ul. Poleczki.

 • Parking Kiss & Ride (dla osób z niepełnosprawnością i posiadaczy biletów VIP).

  Dla osób z niepełnosprawnością i posiadaczy biletów VIP uruchamiamy opcję parkingu „Kiss & Ride”, która pozwała na krótki postój tak, aby pasażer mógł spokojnie wysiąść z samochodu i pożegnać się z kierowcą.

 • Czy na teren festiwalu można wnieść parasol?

  Na teren festiwalu można wnieść tylko małe składane parasolki. Wszystkie duże z metalowymi, drewnianymi ostrymi zakończeniami są niedozwolone.

 • Czy na terenie festiwalu będzie depozyt?

  Do Waszej dyspozycji pozostawiamy punkt depozytowy, w których możecie zostawić rzeczy, których wnoszenie lub posiadanie na terenie imprezy jest zabronione zgodnie z obowiązującym Regulaminem Imprezy (np. profesjonalny aparat fotograficzny, duży nieskładany parasol). Jednorazowa opłata za skorzystanie z depozytu wynosi 10 zł.

 • Czy na teren festiwalu można wnosić napoje, jedzenie?

  Zabronione jest wnoszenie jedzenia i napojów. Na terenie festiwalu znajdują się stoiska gastronomiczne, na których będzie można kupować produkty spożywcze.

 • Czy można wejść na teren z małym składanym wózkiem dziecięcym („spacerówką”)?

  Tak. Podobnie jak plecaki i torby zostanie on poddany sprawdzeniu.

 • Czy kobiety w ciąży mogą wejść na teren festiwalu?

  Na terenie festiwalu będą znajdowały się specjalne platformy, do których dostęp poza osobami z niepełnosprawnościami będą miały także kobiety w ciąży. Ze względu na charakter wydarzenia (min. natężenie dźwięków i duża liczba uczestników, szczególnie w okolicy scen) prosimy przyszłe mamy o dokładne rozważenie chęci udziału w festiwalu. W przypadku podjęcia decyzji o uczestnictwie w imprezie prosimy o wypełnienie załączonego formularza. Formularz będzie także dostępny w punktach wymiany biletów na opaski.

 • Czy na teren festiwalu mogę wnieść power bank do zasilania telefonu?

  Tak, na teren festiwalu można wnieść power bank niewielkich rozmiarów (mieszczący się w dłoni).

OSOBY Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ – BILETY KATEGORII D

Wszystkie potrzebne informacje znajdują się w zakładce Osoby z Niepełnosprawnością.

OSOBY Z TZW. CZASOWĄ NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ

 • Czy osoby z czasową niepełnosprawnością, które np. złamały nogę i poruszają się o kulach lub na wózkach mogą skorzystać z biletu kat. D?

  Osobom z niepełnosprawnościami tymczasowymi nie przysługują bilety kategorii D. Prosimy o udanie się do Punktu Obsługi Priorytetowej, gdzie zostanie im nadane uprawnienie do korzystania z platform przy scenach.

 • Czy osoby chore np. na cukrzycę mogą zabrać ze sobą lekarstwa i konieczne przybory medyczne lub wnieść własne jedzenie?

  Osoby, których stan zdrowia wymaga podania specjalistycznych leków, mogą posiadać niezbędne im lekarstwa, przybory medyczne do podania lekarstwa, jedzenie i napoje, jednak wymagane jest okazanie zaświadczenia lekarskiego o konieczności posiadania ich przy sobie.