FAQ

 • Czy należy mieć ze sobą dokument potwierdzający tożsamość?

  Tak, ze względu na własne bezpieczeństwo warto mieć ze sobą dokument potwierdzający tożsamość. Dodatkowo taki dokument pozwoli na weryfikację wieku osób uprawnionych do samodzielnego przebywania na terenie festiwalu (więcej informacji w Regulaminie). W przypadku dzieci posiadających bilety ze zniżką lub uprawnionych do darmowego wstępu na festiwal rodzice lub opiekunowie proszeni są o zabranie dokumentu poświadczającego wiek dziecka.

 • Otwarcie / zamknięcie bram.

  Festiwal otwieramy o 15:00. Teren otwarty będzie do godziny 2:30 nad ranem.

 • Czy karnet w pakiecie Open’er Festival i Orange Warsaw Festival to karnet z polem namiotowym na Open’era?

  Nie. To karnet bez pola namiotowego.

 • Czy na festiwalu można robić zdjęcia?

  Tak, można robić zdjęcia, ale tylko amatorskimi aparatami cyfrowymi z zoomem optycznym poniżej 6x oraz tradycyjnymi amatorskimi aparatami kompaktowymi. Nie można wnosić profesjonalnych aparatów fotograficznych, kamer ani innego sprzętu nagrywającego audio-video. Sugerujemy, by upewnić się, czy podczas robienia zdjęć lub nagrywania telefonem nie zasłaniamy innym sceny.

 • Czy mogę zabrać ze sobą selfiestick?

  Nie, wnoszenie statywów, oraz tzw. selfiesticków na teren festiwalu jest zabronione.

 • Płatności na terenie festiwalu

  Na terenie festiwalu będzie obowiązywał bezgotówkowy system płatności. Za pomocą własnej karty płatniczej, telefonu lub specjalnie przygotowanych opasek płatniczych w technologii Mastercard, łatwo i szybko będzie można dokonać płatności. Więcej informacji wkrótce.

 • Dzieci na festiwalu?

  Dzieci do dnia ukończenia 3. roku życia uczestniczą w festiwalu za darmo. Zapraszamy do zakupu zniżkowych karnetów i biletów dla dzieci w wieku 3-10 lat – są one dostępne za 50% ceny regularnego biletu. Zachęcamy do zakupienia słuchawek ochronnych dla najmłodszych.

 • Czy na terenie festiwalu przewidziany jest postój dla taksówek?

  Na terenie festiwalu taksówki będą miały swój przystanek, na drodze dojścia między bramkami wejściowymi, a bramą główną festiwalu od strony ul. Puławskiej. Więcej informacji wkrótce.

 • Jak dojechać na teren festiwalu?

  Szczegółowe informacje wkrótce.

 • Czy na terenie festiwalu dostępny będzie parking dla publiczności?

  Nie zapewniamy miejsc parkingowych dla publiczności na terenie festiwalu. Zachęcamy do korzystania z parkingów P+R, komunikacji miejskiej i taksówek.

 • Czy na terenie festiwalu dostępny będzie parking dla osób z biletem VIP?

  Tak. Wjazd na parking VIP dla wszystkich posiadaczy tego biletu, planujących dojazd na festiwal własnym samochodem, znajduje się tylko i wyłącznie od strony ul. Poleczki (z ul. Poleczki skręt w ulicę Wyczółki).

  UWAGA: osoby nie posiadające biletu VIP nie będą wpuszczane na parking od strony ul. Poleczki.

 • Czy mogę przyjechać własnym samochodem pod bramę główną Festiwalu?

  Ze względu na blokowanie dojazdu dla autobusów festiwalowych  jak i ograniczone możliwości przyjęcia zwiększonego ruchu przez okoliczne ulice, odradzamy dojazd pod sam festiwal samochodem. Część dróg będzie dostępna jedynie dla mieszkańców i służb, a także pojazdów organizatora. Al. Wyścigowa będzie wyłączona z ruchu (z wyjątkiem dojazdu dla mieszkańców).

 • Parking Kiss & Ride (dla osób z niepełnosprawnością i posiadaczy biletów VIP).

  Dla osób z niepełnosprawnością i posiadaczy biletów VIP uruchamiamy opcję parkingu „Kiss & Ride”, która pozwala na krótki postój tak, aby pasażer mógł spokojnie wysiąść z samochodu i pożegnać się z kierowcą.

 • Czy na teren festiwalu można wnieść parasol?

  Na teren festiwalu można wnieść tylko małe składane parasolki. Wszystkie duże z metalowymi, drewnianymi ostrymi zakończeniami są niedozwolone.

 • Czy na terenie festiwalu będzie depozyt?

  Do Waszej dyspozycji pozostawiamy punkt depozytowy, w których możecie zostawić rzeczy, których wnoszenie lub posiadanie na terenie imprezy jest zabronione zgodnie z obowiązującym Regulaminem Imprezy (np. profesjonalny aparat fotograficzny, duży nieskładany parasol). Jednorazowa opłata za skorzystanie z depozytu wynosi 10 zł.

 • Czy na teren festiwalu można wnosić napoje, jedzenie?

  Zabronione jest wnoszenie jedzenia i napojów. Na terenie festiwalu znajdują się stoiska gastronomiczne, na których będzie można kupować produkty spożywcze.

 • Czy można wejść na teren z małym składanym wózkiem dziecięcym („spacerówką”)?

  Tak, będą one poddane sprawdzeniu.

 • Czy kobiety w ciąży mogą wejść na teren festiwalu?

  Na terenie festiwalu będą znajdowały się specjalne platformy, do których dostęp poza osobami z niepełnosprawnościami będą miały także kobiety w ciąży. Ze względu na charakter wydarzenia (min. natężenie dźwięków i duża liczba uczestników, szczególnie w okolicy scen) prosimy przyszłe mamy o dokładne rozważenie chęci udziału w festiwalu.

OSOBY Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ – BILETY KATEGORII N

Wszystkie potrzebne informacje znajdują się w zakładce Osoby z Niepełnosprawnością.

OSOBY Z TZW. CZASOWĄ NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ

 • Czy osoby z czasową niepełnosprawnością, które np. złamały nogę i poruszają się o kulach lub na wózkach mogą skorzystać z biletu N?

  Osobom z niepełnosprawnościami tymczasowymi nie przysługują bilety N. Prosimy o udanie się do Punktu Obsługi Priorytetowej, gdzie zostanie im nadane uprawnienie do korzystania z platform przy scenach.

 • Czy osoby chore np. na cukrzycę mogą zabrać ze sobą lekarstwa i konieczne przybory medyczne lub wnieść własne jedzenie?

  Osoby, których stan zdrowia wymaga podania specjalistycznych leków, mogą posiadać niezbędne im lekarstwa i przybory medyczne do podania lekarstw, jednak wymagane jest okazanie zaświadczenia lekarskiego o konieczności posiadania ich przy sobie. Wnoszenie własnego jedzenia i napojów jest możliwe wyłącznie w przypadku ściśle określonych diet potwierdzonych orzeczeniem lekarskim. Prosimy jednocześnie aby jedzenie i napoje przechowywane były w sposób nienaruszający postanowień regulaminu w kwestii bezpieczeństwa (niedozwolone są napoje w puszce, szklanych butelkach, termosy). Osoby z cukrzycą zachęcamy do zabrania ze sobą saszetek z płynną glukozą, dostępnych w każdej aptece.