FAQ

Czy należy mieć ze sobą dokument potwierdzający tożsamość?

Tak, ze względu na własne bezpieczeństwo warto mieć ze sobą dokument potwierdzający tożsamość. Dodatkowo taki dokument pozwoli na weryfikację wieku osób uprawnionych do samodzielnego przebywania na terenie festiwalu (więcej informacji w Regulaminie). Akceptowalne dokumenty to: dowód osobisty, legitymację szkolną/studencką, prawo jazdy, paszport oraz mTożsamość w aplikacji mObywatel. W przypadku dzieci posiadających bilety ze zniżką lub uprawnionych do darmowego wstępu na festiwal rodzice lub opiekunowie proszeni są o zabranie dokumentu poświadczającego wiek dziecka.

Otwarcie / zamknięcie bram

Festiwal otwieramy o 15:00. Teren otwarty będzie do godziny 2:30 nad ranem.

Czy karnet w pakiecie Open’er Festival i Orange Warsaw Festival to karnet z polem namiotowym na Open’era?

Nie. To karnet bez pola namiotowego. Opcja dokupienia pola namiotowego do biletu dostępna jest w Alter Sklepie.

Czy na festiwalu można robić zdjęcia?

Tak, można robić zdjęcia, ale tylko amatorskimi aparatami cyfrowymi z zoomem optycznym poniżej 6x oraz tradycyjnymi amatorskimi aparatami kompaktowymi. Nie można wnosić profesjonalnych aparatów fotograficznych, kamer ani innego sprzętu nagrywającego audio-video. Sugerujemy, by upewnić się, czy podczas robienia zdjęć lub nagrywania telefonem nie zasłaniamy innym sceny.

Czy mogę zabrać ze sobą selfiestick?

Nie, wnoszenie statywów oraz tzw. selfiesticków na teren festiwalu jest zabronione.

Płatności na terenie festiwalu

Na terenie Orange Warsaw Festival będzie obowiązywał bezgotówkowy system płatności.
Przyjmujemy płatności Waszymi narzędziami płatniczymi jak karty płatnicze, telefony, zegarki i inne gadżety w technologii zbliżeniowej.
Przygotowaliśmy też specjalną kartę przedpłaconą Alter Art, którą można będzie doładować za gotówkę i korzystać na terenie OWF. Na terenie będzie znajdował się jeden punkt wymiany gotówki na karty przedpłacone Alter Art.
Karty zakupione w 2022 roku na festiwalach Orange Warsaw Festival, Open’er Festival i Kraków Live Festival, zachowują ważność na tegorocznej edycji festiwalu.

Czy na imprezę mają wstęp osoby niepełnoletnie?

Wszystkie osoby poniżej 15 roku życia muszą przebywać na terenie imprezy pod opieką osoby dorosłej (więcej informacji w Regulaminie). Opiekunowie zobowiązani są do wypełnienia stosownego oświadczenia (w przypadku rodzica/opiekuna prawnego do pobrania tutaj - plik PDF, w przypadku osoby działającej z upoważnienia rodzica/opiekuna prawnego do pobrania tutaj - plik PDF. Formularze są również dostępne w punktach wymiany biletów na opaski). Posiadanie lub wypełnienie formularza na miejscu nie upoważnia osoby niepełnoletniej poniżej 15 roku życia do samodzielnego wstępu na teren imprezy.

Dzieci na festiwalu?

Dzieci do dnia ukończenia 3. roku życia uczestniczą w festiwalu bezpłatnie. Zapraszamy do zakupu zniżkowych karnetów i biletów dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat – są one dostępne za 50% ceny regularnego biletu. Zalecamy by dzieci używały słuchawek ochronnych. Istnieje możliwość zakupu takich słuchawek w sklepie festiwalowym.

Czy na terenie festiwalu przewidziany jest postój dla taksówek?

Oznaczone taksówki FREE NOW będą miały swój przystanek na terenie Orange Warsaw Festival, na drodze dojścia między bramkami wejściowymi na festiwal a bramą główną na teren Wyścigów od strony ul. Puławskiej.

Jak dojechać na teren festiwalu?

Jak do nas dojechać? Najlepiej komunikacją miejską! Dzięki współpracy z Miastem Stołecznym Warszawa w dniach 2-3 czerwca oraz 4 czerwca do godz. 4:00 rano z warszawskiego transportu miejskiego skorzystasz na podstawie opaski festiwalowej bez konieczności kupna biletów czy używania karty miejskiej! Przypominamy, iż samo posiadanie biletu nie upoważnia do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską, konieczna jest założona opaska festiwalowa.
 
PARKINGI P+R – zostaw swój samochód bezpłatnie po zakupie minimum dobowego biletu ZTM, a następnie użyj komunikacji miejskiej
METRO WILANOWSKA
METRO URSYNÓW
METRO STOKŁOSY
Powyższe parkingi Park & Ride będą otwarte w dni festiwalowe wyjątkowo do godziny 4:30 nad ranem.
 
NA ORANGE WARSAW FESTIVAL do przystanku WYŚCIGI dojedziesz:
z przystanku METRO WILANOWSKA
Autobusy: DODATKOWA LINIA 300 (w godz. 14:30-24:00, do godziny 20:30 kursowanie co około 10 minut, od 20:30 do ok. 24:00 kursowanie co około 15-20 minut) - przystanek METRO WILANOWSKA 17
Autobusy linii 192*, 331*, 709, 727, 739 (*tylko w dniu 2.06.2023 r.)
Tramwaje 4, 75
 
z przystanku METRO URSYNÓW
Autobus linii 136
 
z przystanku URSYNÓW  PŁD.
Autobus linii 192* (*tylko w dniu 2.06.2023 r.)
 
z przystanku CENTRUM
Ze względu na trwające remonty zaleca się transport metrem M1 z przystanku Metro Centrum do przystanku Metro Wilanowska, a następnie autobusem linii 300 (z przystanku nr 17)
Tramwaj linii 4
 
z CENTRUM Warszawy
Ze względu na trwające remonty zaleca się transport metrem M1 z przystanku Metro Centrum do przystanku Metro Wilanowska, a następnie autobusem linii 300 (z przystanku nr 17)
Tramwaj linii 4
Na czas trwania ORANGE WARSAW FESTIVAL linia metra M1 kursować będzie do godziny 3:30 (godzina ostatnich odjazdów ze stacji Ursynów w obu kierunkach)
 
Z ORANGE WARSAW FESTIVAL z przystanku WYŚCIGI dojedziesz:
Autobusy: dodatkową linią „DO METRA” jednokierunkowo na trasie WYŚCIGI - METRO URSYNÓW. Linia kursuje od godz. 23:00 do około 04:00* (*odjazd ostatniego autobusu zsynchronizowego z ostatnim kursem pociągów metra o godz. 3:15)
 
PARKING ROWEROWY
Na Orange Warsaw Festival możesz także przyjechać rowerem! W okolicy bramek wejściowych na teren festiwalu od strony ul. Puławskiej będzie znajdował się parking na ok. 100 rowerów. Bądź eko!

Czy na terenie festiwalu dostępny będzie parking dla publiczności?

Nie zapewniamy miejsc parkingowych dla publiczności na terenie festiwalu. Zachęcamy do korzystania z parkingów P+R, komunikacji miejskiej i taksówek.

Czy na terenie festiwalu dostępny będzie parking dla osób z biletem VIP?

Tak. Wjazd na parking VIP dla wszystkich posiadaczy tego biletu, planujących dojazd na festiwal własnym samochodem, znajduje się tylko i wyłącznie od strony ul. Poleczki (z ul. Poleczki skręt w ulicę Wyczółki).
 
UWAGA: osoby nie posiadające biletu VIP nie będą wpuszczane na parking od strony ul. Poleczki.

Czy mogę przyjechać własnym samochodem pod bramę główną Festiwalu?

Ze względu na blokowanie dojazdu dla autobusów festiwalowych jak i ograniczone możliwości przyjęcia zwiększonego ruchu przez okoliczne ulice, odradzamy dojazd pod sam festiwal samochodem. Część dróg będzie dostępna jedynie dla mieszkańców i służb, a także pojazdów organizatora. Al. Wyścigowa będzie wyłączona z ruchu (z wyjątkiem dojazdu dla mieszkańców).

Czy na teren festiwalu można wnieść parasol?

Na teren festiwalu można wnieść tylko małe składane parasolki. Wszystkie duże z metalowymi, drewnianymi, ostrymi zakończeniami są niedozwolone.

Czy na terenie festiwalu będzie depozyt?

Do Waszej dyspozycji pozostawiamy punkt depozytowy, w którym możecie zostawić rzeczy, których wnoszenie lub posiadanie na terenie imprezy jest zabronione zgodnie z obowiązującym Regulaminem Imprezy (np. profesjonalny aparat fotograficzny, duży nieskładany parasol). Jednorazowa opłata za skorzystanie z depozytu wynosi 30 zł.

Czy na teren festiwalu można wnosić napoje, jedzenie?

Zabronione jest wnoszenie jedzenia i napojów. Na terenie festiwalu znajdują się stoiska gastronomiczne, na których będzie można kupować produkty spożywcze.

Czy na teren festiwalu mogę wnieść butelkę filtrującą wodę?

Nie, dozwolone są tylko plastikowe, niezamykane i puste kubki wielokrotnego użytku.

Czy można wejść na teren z małym składanym wózkiem dziecięcym („spacerówką”)?

Tak, będą one poddane sprawdzeniu.

Czy kobiety w ciąży mogą wejść na teren festiwalu?

Na terenie festiwalu będą znajdowały się specjalne platformy, do których dostęp poza osobami z niepełnosprawnościami będą miały także kobiety w ciąży. Ze względu na charakter wydarzenia (min. natężenie dźwięków i duża liczba uczestników, szczególnie w okolicy scen) prosimy przyszłe mamy o dokładne rozważenie chęci udziału w festiwalu.

Czy na teren festiwalu mogę wnieść power bank do zasilania telefonu?

Tak, na teren festiwalu można wnieść power bank nie większy niż kartka formatu A5.

Osoby z niepełnosprawnością - bilet kategorii N

Wszystkie potrzebne informacje znajdują się w zakładce Osoby z Niepełnosprawnością.

Osoby z tzw. czasową niepełnosprawnością

Czy osoby z czasową niepełnosprawnością, które np. złamały nogę i poruszają się o kulach lub na wózkach mogą skorzystać z biletu N?
 
Osobom z niepełnosprawnościami tymczasowymi nie przysługują bilety N. Prosimy o udanie się do Punktu Obsługi Priorytetowej, gdzie zostanie im nadane uprawnienie do korzystania z platform przy scenach.
 
Czy osoby chore np. na cukrzycę mogą zabrać ze sobą lekarstwa i konieczne przybory medyczne lub wnieść własne jedzenie?
 
Osoby, których stan zdrowia wymaga podania specjalistycznych leków, mogą posiadać niezbędne im lekarstwa i przybory medyczne do podania lekarstw, jednak wymagane jest okazanie zaświadczenia lekarskiego o konieczności posiadania ich przy sobie. Wnoszenie własnego jedzenia i napojów jest możliwe wyłącznie w przypadku ściśle określonych diet potwierdzonych orzeczeniem lekarskim. Prosimy jednocześnie aby jedzenie i napoje przechowywane były w sposób nienaruszający postanowień Regulaminu w kwestii bezpieczeństwa (niedozwolone są napoje w puszce, szklanych butelkach, termosy). Osoby z cukrzycą zachęcamy do zabrania ze sobą saszetek z płynną glukozą, dostępnych w każdej aptece.