2010

Wielkie światowe gwiazdy i różne style muzyki to atrakcje trzeciej edycji Orange Warsaw Festiwal. Impreza odbyła się 28-29 sierpnia, na terenie Wyścigów Konnych na Służewcu w Warszawie.
To były dwa dni prawdziwej muzyki! Rewelacyjny powrót Edyty Bartosiewicz, rockowy pazur Courtney Love, niezwykłe show Miki, energetyczny występ Nelly Furtado – tak wyglądała scena i atmosfera na Orange Warsaw Festival 2010!
 
28 sierpnia – pierwszy dzień
Pierwszy dzień festiwalu bezapelacyjnie należał do Edyty Bartosiewicz. Stęskniona publika nie chciała wypuścić artystki ze sceny. Sama Edyta była nie mniej wzruszona. Zaśpiewała swoje największe hity w nowych aranżacjach oraz kilka nowości z właśnie nagranego albumu. Przed Edytą wystąpiła kontrowersyjna Courtney Love z zespołem „Hole”. To był prawdziwie drapieżny rock. Brzmieli mocno, ostro, zdecydowanie. Love bisowała kilkakrotnie, a na żądanie fanów zaśpiewała „Jeremy”, przebój Pearl Jam. Jej wersji nie powstydziłby się Eddzie Vedder. W sobotę na scenie pojawili się też popularni w Polsce „White Lies” oraz Kumka Olik i Kim Nowak. W niedzielę koncerty rozpoczął występ Aury Dione i Lisy Hannigan. Po nich przyszedł czas na polski akcent. Bosa Monika Brodka zaśpiewała utwory ze swojej najnowszej płyty. Prawdziwe show dał natomiast Mika, nietuzinkowy artysta z Libanu, który absolutnie oczarował publiczność swoimi piosenkami i grą sceniczną. Następną artystką była Agnieszka Chylińska, która oprócz swoich hitów zaśpiewała covery w prawdziwie rockowym stylu. Na koniec pojawiła się na scenie Nelly Furtado, która zaśpiewała największe swoje przeboje i rozgrzała publiczność.
29 sierpnia – drugi dzień
Również w niedzielę został ogłoszony zwycięzca konkursu „Wow! Music Award!”. Wystąpiła finałowa trójka: Afromental, Boogie Town i Anna Bergendahl. Ale widzowie telewizji TVN i słuchacze Radia ZET zadecydowali, że statuetka powędruje do polskiego zespołu – Afromental.
Organizatorzy festiwalu szacują, iż w ciągu dwóch dni Orange Warsaw Festival w koncertach wzięlo udział ponad 30 tysięcy ludzi.
Line up: Kumka Olik, Kim Nowak, White Lies, Hole, Edyta Bartosiewicz, Aura Dione, Lisa Hannigan, Monika Brodka, Mika, Agnieszka Chylińska, Nelly Furtado