2011

Czwarta edycja Orange Warsaw Festival była bezapelacyjnie najbardziej wyjątkową imprezą minionego lata!
Dwa dni (17 i 18 czerwca) spektakularnych koncertów na nowym Stadionie Legii, zainaugurowały wakacyjny sezon festiwalowy, oferując polskim fanom kilka największych niespodzianek muzycznych ubiegłego lata. Na scenie Orange Warsaw Festival 2011 zagrali m.in. My Chemical Romance, SkunkAnansie, Moby, Jamiroquai i Plan B. Wybuchowa mieszanka najbardziej charyzmatycznych gwiazd światowej sceny muzycznej przyciągnęła ponad 50 tysięcy osób.
 
17 czerwca – pierwszy dzień
Niekwestionowaną gwiazdą czwartej edycji Orange Warsaw Festival 2011 był jeden z najbardziej wyczekiwanych przez polskich fanów zespołów – My Chemical Romance. W pierwszym dniu festiwalu, 17 czerwca, amerykańska grupa po raz pierwszy zagrała w naszym kraju. Ich koncert zapisze się w naszej pamięci przede wszystkim dzięki wspaniałemu zachowaniu fanów zespołu, którzy przygotowali dla swoich idoli kilka niezwykle pozytywnych niespodzianek. I tak, podczas utworu „Na NaNa” publiczność festiwalowa wyciągnęła w górę kartki z napisem „Na”, podczas "SING” – maski, a przy ostatnim utworze latarki. Emocje sięgały zenitu, a to jeszcze nie był koniec! Po My Chemical Romance, na scenę wbiegła Skin wraz z resztą zespołu Skunk Anansie, dając w trakcie koncertu niezrównane energetyczne show. Finał wieczoru należał do charyzmatycznego Moby’ego, który zafundował festiwalowej publiczności prawdziwą ucztę dźwięków. Artysta zagrał niemal wszystkie swoje przeboje od „Lie Down in Darkness„, przez „The Stars„, po „In This World„. Grał na gitarze, śpiewał, walił w bębny, a potem znów stawał przed mikrofonem. Dziękując polskim fanom, Moby wziązł do ręki aparat i zaczął pstrykać zdjęcia publiczności skaczącej w rytm jego brzmień. Stadion oszalał!
18 czerwca – drugi dzień
Drugi dzień festiwalu, 18 czerwca, obfitował w niemniejsze emocje. Najpierw na scenie jubileuszowy koncert dały siostry Przybysz z grupy Sistars, które po dłuższej nieobecności na scenie przypomniały swoje najpopularniejsze kawałki. Wzruszona publiczność odśpiewała im „Sto lat”. Po Sistars, na scenie Orange Warsaw Festival pojawił się Plan B, a po nim porywający tłumy Jamiroquai, który bezapelacyjnie został ogłoszony gwiazdą wieczoru. Dwugodzinne show w wykonaniu lidera zespołu, Jaya Kaya, wywołało niezwykle żywiołowe reakcje publiki. Roztańczony tłum długo nie pozwalał muzykom zejść ze sceny, co najlepiej oddaje atmosferę tej muzycznej uczty.
 
Na Orange Warsaw Festival 2011 zagrali również zwycięzcy drugiej edycji konkursu „WOW! Music Award„. W pierwszym dniu festiwalu na scenie pojawili się Piotr Lisiecki i zespół FOX. Świetny koncert u boku takich gwiazd jak My Chemical Romance czy Skunk Anansie dał Michał Szpak uczestnik programu X-Factor – był to jego pierwszy występ przed tak dużą publicznością.
Orange Warsaw Festival 2011 po raz kolejny okazał się niepowtarzalną muzyczną przygodą. Występy wielkich gwiazd światowej sceny muzycznej w atmosferze nieokiełznanej zabawy z roku na rok stają się wizytówką festiwalu.
Line up: My Chemical Romance, Skunk Anansie, Moby, Jamiroquai, Plan B, Sistars, Michał Szpak, FOX, Piotr Lisiecki.