DOSTĘPNY ORANGE WARSAW FESTIVAL

DOSTĘPNY ORANGE WARSAW FESTIVAL

Orange Warsaw Festival jednym z najbardziej dostępnych festiwali muzycznych dla osób z niepełnosprawnościami w Polsce. Naszym priorytetem jest, aby festiwal był miejscem przyjaznym dla wszystkich oraz bezpieczną przestrzenią doświadczania pozytywnych emocji. Wprowadziliśmy szereg rozwiązań skierowanych do osób z różnymi niepełnosprawnościami, mających na celu ułatwione poruszanie się po terenie i korzystanie z festiwalowych atrakcji.

Audioulotki o OWF Podstawowe informacje o festiwalu, w postaci audioulotek, zawarliśmy poniżej.

  1. Dostępność (link YouTube)
  2. Wsparcie jeden na jeden (link YouTube)
  3. Audiodeskrypcja (link YouTube)

Teksty łatwe do czytania i rozumienia o festiwalu

  1. Informacje o Orange Warsaw Festival (plik PDF)
  2. Jak dotrzesz na festiwal? (plik PDF)

Zaproszenie na OWF w PJM (link YouTube)

 

Rozwiązania w zakresie dostępności w skrócie:

● bilet N uprawniający do wejścia z osobą wspierającą

● Punkt Obsługi Priorytetowej, w którym można wymienić bilet na opaskę oraz otrzymać wsparcie i niezbędne informacje praktyczne

● dedykowane, poszerzone bramki wejściowe na teren festiwalu

● transport lokalny tzn. od bram Toru Wyścigów Konnych na Służewcu do Punktu Obsługi Priorytetowej przy wejściu na teren festiwalu

● opcja “Kiss & Ride” oraz możliwość wykupienia miejsca parkingowego

● prawie 2.400 m2 utwardzonej powierzchni ułatwiającej poruszanie się po terenie

● platformy z rampami przy scenach, dzięki którym w komfortowych warunkach można słuchać koncertów

● przeszkoleni wolontariusze wspierający na terenie festiwalu

● najazdy na krawężniki i podwyższenia

● pętle indukcyjne (przy platformach przy obu scenach oraz w Punkcie Obsługi Priorytetowej)

● tłumacz Polskiego Języka Migowego

● punkty wyposażone w toalety dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami

● audiodeskrypcja wszystkich koncertów na głównej scenie na częstotliwości 91,5 FM oraz radio festiwalowe działające na kwadrans przed każdym z koncertów oraz po koncertach

Masz pytanie? Wybierz interesujący Cię temat z powyższych zakładek.Jeśli nie znalazłeś_aś odpowiedzi na swoje pytanie, napisz do Fundacji Polska Bez Barier: [email protected]

BILETY

I. Gdzie i jak kupić bilet N, kto może go kupić i jakie daje udogodnienia?

Bilety N są dostępne poprzez altersklep.pl. Przy wejściu na teren festiwalu konieczne będzie pokazanie dokumentu poświadczającego uprawnienia do skorzystania z biletu N. Zasady uczestnictwa osób wspierających osoby z niepełnosprawnościami (plik PDF). Bilety dla osób z niepełnosprawnościami są dostępne w dwóch rodzajach – dwudniowego karnetu lub biletów na poszczególne dni.

II. Kto jest uprawniony do zakupu biletu N?

Do zakupu karnetów i biletów jednodniowych N uprawnione są osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności oraz osoby z jakimkolwiek stopniem niepełnosprawności, które poruszają się na wózku. Stopień niepełnosprawności, o którym mowa powyżej, powinien być potwierdzony orzeczeniem Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności (wraz z dokumentem ze zdjęciem potwierdzającym tożsamość) lub ważną legitymacją osoby niepełnosprawnej.

Lista potrzebnych dokumentów:

● Orzeczenie o niepełnosprawności (Powiatowy lub Miejski Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności) - wraz z dokumentem ze zdjęciem potwierdzającym tożsamość

● Legitymacja emeryta - rencisty (ZUS) - wraz z dokumentem ze zdjęciem potwierdzającym tożsamość

● Legitymacja Osoby Niepełnosprawnej (Powiatowy lub Miejski Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności)

Zobacz wzory powyższych dokumentów (plik PDF)

III. Czy osoba z niepełnosprawnościami może przyjść z osobą wspierającą?

Tak. Każda osoba, która zakupiła bilet N może przyjść z osobą wspierającą, jeśli istnieje taka potrzeba. Bilet osoby z niepełnosprawnościami uprawnia osobę wspierającą (jedną na cały czas trwania festiwalu) do wejścia na teren imprezy i towarzyszenia osobie z niepełnosprawnościami. Przy wejściu osoba z niepełnosprawnościami i osoba wspierająca dostają osobne opaski.

IV. Ile osób wspierających może wejść na teren festiwalu z osobą z niepełnosprawnościami?

Każda osoba z biletem N może wejść na teren festiwalu z jedną osobą wspierającą. W przypadku posiadania karnetu musi to być ta sama osoba wspierająca przez cały czas trwania festiwalu. Zasady uczestnictwa osób wspierających osoby z niepełnosprawnościami (plik PDF).

V. Czy można wykorzystać zniżkę z kodem Orange przy zakupie biletów N?

Tak, jest taka możliwość. Bilety N podlegają zniżkom dla klientów Orange na tych samych zasadach jak pozostałe bilety.

VI. Czy dostępne są bilety VIP N?

Nie, nie są dostępne. Informujemy także, że strefa VIP usytuowana jest na drugim piętrze budynku. W budynku nie ma wind. 

DOJAZD I WEJŚCIE NA TEREN OWF

I. Jak najlepiej dojechać na OWF?

Orange Warsaw Festival odbywa się na Torze Wyścigów Konnych na Służewcu. Można tam dotrzeć zarówno komunikacją miejską, samochodem jak i na rowerze. 
 
KOMUNIKACJA MIEJSKA
Poniżej znajdziesz informacje dot. różnych możliwości dostania się na teren Toru Wyścigów Konnych Służew komunikacją miejską. O dostępności komunikacji miejskiej w Warszawie możesz też poczytać na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego Komunikacja Bez Barier.
Najszybsze metody transportu znajdziesz na podstronie: Praktyczne informacje.
 

Dworzec PKP Warszawa Centralna

Przejście do stacji Metro Centrum i przejazd linią M1 do stacji Metro Wilanowska (kierunek Kabaty), następnie z węzła Metro Wilanowska na teren Wyścigów możliwy autobusami nr 192, 709, 727, 739 (należy wysiąść na przystanku „Wyścigi 01“) lub tramwajem nr 4, 75 (kierunek Wyścigi, przystanek końcowy. Konieczne będzie pokonanie długiej pochylni i nierównego chodnika). Tramwaje niskopodłogowe są oznaczone na rozkładzie jazdy.

PKP Warszawa Gdańska

Przejście do stacji Metro Dworzec Gdański i przejazd linią M1 do stacji Metro Wilanowska (kierunek Kabaty), następnie z węzła Metro Wilanowska na teren Wyścigów możliwy autobusami nr 192, 709, 727, 739 (należy wysiąść na przystanku „Wyścigi 01“) lub tramwajem nr 4, 75 (kierunek Wyścigi, przystanek końcowy. Konieczne będzie pokonanie długiej pochylni i nierównego chodnika). Tramwaje niskopodłogowe są oznaczone na rozkładzie jazdy.

PKS/PKP Warszawa Zachodnia (autobusy i pociągi międzymiastowe i międzynarodowe)

Autobus 182 z pętli autobusowej (przystanek Dworzec Zachodni 03) do przystanku Metro Politechnika 01. Następnie przesiadka do metra linii M1 i przejazd do stacji Metro Wilanowska (kierunek Kabaty). Później z węzła Metro Wilanowska na teren Wyścigów autobusami nr 192, 709, 727, 739 (należy wysiąść na przystanku „Wyścigi 01“). Na trasie prowadzącej z peronów występują podnośniki przyschodowe. W drodze na przystanek należy też pokonać pochylnie.

Autobusy Flixbus - Węzeł Metro Młociny

Przejście do stacji Metro Młociny i przejazd linią M1 do stacji Metro Wilanowska (kierunek Kabaty), następnie z węzła Metro Wilanowska na teren Wyścigów możliwy autobusami nr 192, 709, 727, 739 (należy wysiąść na przystanku „Wyścigi 01“) lub tramwajem nr 4, 75 (kierunek Wyścigi, przystanek końcowy. Konieczne będzie pokonanie długiej pochylni i nierównego chodnika). Tramwaje niskopodłogowe są oznaczone na rozkładzie jazdy.

Autobusy Flixbus - Węzeł Metro Al. Wilanowska

Z węzła Metro Wilanowska na teren Wyścigów możliwy autobusami nr 192, 709, 727, 739 (należy wysiąść na przystanku „Wyścigi 01“) lub tramwajem nr 4, 75 (kierunek Wyścigi, przystanek końcowy). Konieczne będzie pokonanie długiej pochylni i nierównego chodnika). Tramwaje niskopodłogowe są oznaczone na rozkładzie jazdy.

Lotnisko Chopina

Przejazd wymaga 2 przesiadek. Wybierz pociąg Kolei Mazowieckich lub Szybkiej Kolei Miejskiej, linie S3 lub RL, do stacji Warszawa Służewiec. Przejdź na przystanek PKP Służewiec 11. Tam wybierz linię tramwajową 31 (kierunek: Dworkowa) i dojedź do przystanku "Metro Wierzbno 03". Przesiądź się tam do linii tramwajowej 4 (kierunek i stacja końcowa: Wyścigi 06). 

Lotnisko w Modlinie

Dojazd pociągiem Kolei Mazowieckich lub Szybkiej Kolei Miejskiej ze stacji Modlin Główny do Warszawa Śródmieście lub Warszawa Centralna (w zależności od połączenia). Następnie przejście do stacji Metro Centrum i przejazd do stacji Metro Wilanowska (kierunek Kabaty), następnie z węzła Metro Wilanowska na teren Wyścigów możliwy autobusami nr 192, 709, 727, 739 (należy wysiąść na przystanku „Wyścigi 01“) lub tramwajem nr 4, 75 (kierunek Wyścigi, przystanek końcowy Konieczne będzie pokonanie długiej pochylni i nierównego chodnika). Tramwaje niskopodłogowe są oznaczone na rozkładzie jazdy.

SAMOCHODEM

Czy będą dostępne miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami?

Parking dla osób z niepełnosprawnościami znajduje się najbliżej bramek wejściowych na festiwal na terenie parkingów Toru Wyścigów Konnych Służewiec. Żeby skorzystać z parkingu trzeba wcześniej wykupić Bilet Parkingowy N. Przy wjeździe na teren festiwalu należy okazać Bilet N, ważną Kartą Parkingową i Bilet Parkingowy N.

Gdzie można nabyć bilet parkingowy N?

Bilety parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami dostępne są do kupienia tutaj.

Czy jest możliwość bycia podwiezionym_ą na festiwal?

Tak, jest możliwość skorzystania z opcji „Kiss and Ride” – bycia podwiezionym bezpośrednio pod wejście na teren Orange Warsaw Festival.

NA PIECHOTĘ, ROWEREM LUB HULAJNOGĄ 

Na festiwal możesz też dotrzeć na piechotę lub w inny sposób, na przykład rowerem lub hulajnogą. W okolicy bramek wejściowych na teren festiwalu od strony ul. Puławskiej będzie znajdował się parking na ok. 100 rowerów

 

WEJŚCIE NA TEREN ORANGE WARSAW FESTIVAL

Wejścia na teren Toru Wyścigów Konnych Służewiec

To, jak wejdziesz na teren Toru Wyścigów Konnych Służewiec zależy od tego, jaki środek transportu wybrałeś_aś.
Komunikacja miejska - na piechotę: wejdziesz przez bramę główną Toru Wyścigów Konnych Służewiec od strony ulicy Puławskiej.
Własne auto, podwózka lub taksówka: polecamy wjazd bramą boczną od al. Wyścigowej.
Niezależnie od tego, którędy wejdziesz na teren Toru Wyścigów Konnych Służewiec, jeśli jesteś posiadaczem_czką biletu kat. N kieruj się do Punktu Obsługi Priorytetowej.
Możesz skorzystać z transportu samochodem dostosowanym do przewozu osób poruszających się na wózkach, od bram wejściowych Toru Wyścigów Konnych do Punktu Obsługi Priorytetowej, w pobliże bramek wejściowych na teren festiwalu. 
 

Wejście na teren festiwalu

Którym wejściem powinny wchodzić osoby posiadające bilet N?

Osoby z niepełnosprawnościami wchodzą wejściem głównym znajdującym się na terenie parkingów Toru Wyścigów Konnych Służewiec. Przy samym wejściu na teren festiwalu będzie dostępna szersza bramka, która umożliwia swobodne wejście osobom poruszającym się na wózkach.

Przed wejściem na teren festiwalu osoby z niepełnosprawnościami powinny zgłosić się do Punktu Obsługi Priorytetowej. Tylko w tym miejscu można wymienić bilet N na opaskę festiwalową dla siebie oraz dla osoby wspierającej uprawniającą do wejścia na teren imprezy. Punkt Obsługi Priorytetowej znajduje się przed bramkami wejściowymi na festiwal. 

PUNKT OBSŁUGI PRIORYTETOWEJ

Jeżeli jesteś posiadaczem_czką biletu kat. N lub potrzebujesz wsparcia, po przekroczeniu bram na teren Toru Wyścigów Konnych Służew kieruj się bezpośrednio do Punktu Obsługi Priorytetowej. Tam wymienisz bilet na opaskę, otrzymasz dostęp do stref dostępności, wszystkie informacje nt. narzędzi dostępu na festiwalu, a także pokierowany_na zostaniesz do bramek wejściowych na teren festiwalu.

W Punkcie Obsługi Priorytetowej możesz poprosić o indywidualną asystę, skorzystać z tłumaczenia na polski język migowy, czy pętli indukcyjnej.

WSPARCIE JEDEN NA JEDEN/ASYSTA

Osoby wybierające się na festiwal bez osoby towarzyszącej mogą skorzystać ze wsparcia indywidualnego asystenta/asystentki na czas trwania festiwalu.

W tym celu należy skontaktować się z Fundacją Polska Bez Barier: [email protected] lub telefonicznie: 604 432 911. 

ROZWIĄZANIA NA TERENIE FESTIWALU

I. Czy obiekt jest w pełni dostosowany do potrzeb osób poruszających się na wózkach?

Festiwal odbywa się na otwartej przestrzeni parkingów Toru Wyścigów Konnych Warszawa-Służewiec. Zastosowaliśmy szereg rozwiązań, które, mamy nadzieję, pozwolą na bezpieczne i ułatwione poruszanie się po terenie, a także korzystanie z festiwalowych atrakcji. 

II. Czy są przewidziane miejsca dostępne dla osób z niepełnosprawnościami?

Przewidziane są platformy w pobliżu obu scen tj. Orange Stage i Warsaw Stage. Osoby z niepełnosprawnościami, które będą chciały dostać się na platformę mogą liczyć na pomoc obsługi festiwalu.

III. Czy na platformach są miejsca siedzące? 

Tak, miejsca siedzące będą przeznaczone dla osób z biletami N oraz osób, którym w Punkcie Obsługi Priorytetowej, zlokalizowanym na teren festiwalu, zostanie nadane uprawnienie do korzystania z platform (z poważnymi niepełnosprawnościami czasowymi, jak na przykład złamanie nogi). Miejsca siedzące będą również dostępne dla osób wspierających, jednakże ich liczba jest ograniczona.

IV. Czy platformy są na podwyższeniu i czy są dostosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach elektrycznych? 

Tak, platformy są na podwyższeniu umożliwiającym komfortowy odbiór koncertów w pozycji siedzącej. Nachylenie podjazdu prowadzącego na platformy nie przekracza 6%, jest ona także wyposażona w odpowiednie poręcze.

V. Czy będzie dostępna asysta?

Osoby, którym będzie potrzebne wsparcie, prosimy o zgłoszenie się do Punktu Obsługi Priorytetowej, gdzie zostanie im przydzielone wsparcie asystenta_tki

VI. Czy podczas festiwalu będzie dostępna pętla indukcyjna oraz dostępny tłumacz polskiego języka migowego?

Przy każdej ze scen oraz w Punkcie Obsługi Priorytetowej będą działały Pętle Indukcyjne. W razie potrzeby oferujemy też zdalne połączenie z tłumaczem polskiego języka migowego w Punkcie Obsługi Priorytetowej.

VII. Czy na terenie imprezy będą dostępne toalety dla osób z niepełnosprawnościami?

Tak, toalety dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami będą znajdowały się w pobliżu obu platform oraz w innych kluczowych miejscach festiwalu. 

.

DOSTĘPNOŚĆ MIASTECZKA FESTIWALOWEGO

  1. Czy Miasteczko Festiwalowe będzie dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową?

Dojazd do Miasteczka Festiwalowego jest ułatwiony dzięki utwardzonej, asfaltowej nawierzchni i chodnikom. Podjazd na wysokie krawężniki będzie możliwy dzięki specjalnym rampom. W kluczowych miejscach są ścieżki, dzięki którym będzie można uniknąć poruszania się po trawie. Niestety tzw. food trucki nie są przystosowane do obsługi osób z niepełnosprawnościami i nie posiadają obniżonej lady, niemniej jednak wszystkie osoby z niepełnosprawnościami mają pierwszeństwo podczas obsługi. W razie potrzeby należy zwrócić się o pomoc do obsługi festiwalu.

TOALETY

Dostępne toalety można znaleźć na całym terenie festiwalu - zarówno w ciągach toalet, jak i w strefach dostępu (zaraz obok platfom przy obu scenach), a także w pobliżu Punktu Obsługi Priorytetowej.

OSOBY Z TZW. CZASOWĄ NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ

I. Czy osoby z czasową niepełnosprawnością, które np. złamały nogę i poruszają się o kulach lub na wózkach mogą skorzystać z biletu N?

Nie. Zasady korzystania z biletów N (plik PDF) Natomiast osoby potrzebujące wsparcia mogą skontaktować się z wolontariuszami lub pracownikami ochrony znajdującymi się przed bramą wjazdową na Teren Wyścigów Konnych, aby ewentualnie skorzystać z pomocy w dostaniu się do Punktu Obsługi Priorytetowej. To tu, w zależności od potrzeby, zostanie nadane im uprawnienie do korzystania z platform przy scenach.

II. Czy osoby z cukrzycą mogą zabrać ze sobą lekarstwa i konieczne przybory medyczne lub wnieść własne jedzenie?

Osoby, których stan zdrowia wymaga podania specjalistycznych leków, mogą posiadać niezbędne im lekarstwa i przybory medyczne do podania lekarstw, jednak wymagane jest okazanie zaświadczenia lekarskiego o konieczności posiadania ich przy sobie. Wnoszenie własnego jedzenia i napoi jest możliwe wyłącznie w przypadku ściśle określonych diet potwierdzonych orzeczeniem lekarskim. Prosimy jednocześnie aby jedzenie i napoje przechowywane były w sposób nienaruszający postanowień regulaminu w kwestii bezpieczeństwa (niedozwolone są napoje w puszce, szklanych butelkach, termosy). Osoby z cukrzycą zachęcamy do posiadania przy sobie saszetek z płynną glukozą, dostępnych w każdej aptece