FAQ
Czy należy mieć ze sobą dokument potwierdzający tożsamość?
Tak, ze względu na własne bezpieczeństwo warto mieć ze sobą dokument potwierdzający tożsamość. Dodatkowo taki dokument pozwoli na weryfikację wieku osób uprawnionych do samodzielnego przebywania na terenie festiwalu (więcej informacji w Regulaminie). Akceptowalne dokumenty to: dowód osobisty, legitymację szkolną/studencką, prawo jazdy, paszport oraz mTożsamość w aplikacji mObywatel. W przypadku dzieci posiadających bilety ze zniżką lub uprawnionych do darmowego wstępu na festiwal rodzice lub opiekunowie proszeni są o zabranie dokumentu potwierdzającego wiek dziecka.
Osoby z biletem N albo karnetem N muszą mieć ze sobą dokument poświadczający uprawnienia do korzystania z biletów i karnetów N, więcej informacji jest w zakładce „DOSTĘPNY OWF / Bilety kategorii N i dokumenty”.
Czy karnet w pakiecie Open'er Festival i Orange Warsaw Festival to karnet z polem namiotowym?
Nie, to karnet bez pola namiotowego. Opcja dokupienia pola namiotowego do biletu dostępna jest w Alter Sklepie.
Czy na festiwalu można robić zdjęcia?
Tak, można robić zdjęcia, ale tylko amatorskimi aparatami cyfrowywmi z zoomem optycznym poniżej 6x oraz tradycyjnymi amatorskimi aparatami kompaktowymi. Nie można wnosić profesjonalnych aparatów fotograficznych, kamer ani innego sprzętu nagrywającego audio-video. Sugerujemy, by upewnić się, czy podczas robienia zdjęć lub nagrywania telefonem nie zasłaniamy innym sceny.
Czy mogę zabrać ze sobą selfiestick?
Nie, wnoszenie statywów oraz tzw. selfiesticków na teren festiwalu jest zabronione.
Czy na imprezę mają wstęp osoby niepełnoletnie?
Wszystkie osoby poniżej 15 roku życia muszą przebywać na terenie imprezy pod opieką osoby dorosłej (więcej informacji w Regulaminie). Opiekunowie zobowiązani są do wypełnienia stosownego oświadczenia. Deklaracje są również dostępne w punktach wymiany biletów na opaski). Posiadanie lub wypełnienie formularza na miejscu nie upoważnia osoby niepełnoletniej poniżej 15 roku życia do samodzielnego wstępu na teren imprezy.
Oświadczenie dotyczące małoletniego uczestnika wydarzenia - rodzic lub opiekun prawny (plik PDF)
Oświadczenie dotyczące małoletniego uczestnika wydarzenia - osoba upoważniona (plik PDF)
Czy na terenie festiwalu będzie dostępny parking dla publiczności?
Nie zapewniamy miejsc parkingowych dla publiczności na terenie festiwalu. Zachęcamy do korzystania z parkingów P+R, komunikacji miejskiej i taksówek.
Osoby z biletem N albo karnetem N mogą wykupić miejsce parkingowe N. Osoby z biletem N/karnetem N mogą też skorzystać z opcji „Kiss&Ride”. Więcej informacji jest w zakładce „DOSTĘPNY OWF / Droga na festiwal”.
Czy na terenie festiwalu dostępny będzie parking dla osób z biletem VIP?
Tak, wjazd na parking VIP dla wszystkich posiadaczy tego biletu, planujących dojazd na festiwal własnym samochodem, znajduje się tylko i wyłącznie od strony ul. Poleczki (z ul. Poleczki skręt w ulicę Wyczółki).
UWAGA: osoby, które nie posiadają biletu VIP nie będą wpuszczane na parking od strony ul. Poleczki.
UWAGA: osoby, które nie posiadają biletu VIP nie będą wpuszczane na parking od strony ul. Poleczki.
Czy mogę przyjechać własnym samochodem pod bramę główną Festiwalu?
Ze względu na blokowanie dojazdu dla autobusów jak i ograniczone możliwości przyjęcia zwiększonego ruchu przez okoliczne ulice, odradzamy dojazd pod sam festiwal samochodem. Część dróg będzie dostępna jedynie dla mieszkańców i służb, a także pojazdów organizatora. Al. Wyścigowa będzie wyłączona z ruchu (z wyjątkiem dojazdu dla mieszkańców).
Osoby z niepełnosprawnościami, w tym z tzw. czasowymi niepełnosprawnościami, mogą skorzystać z transportu wspieranego na trasie: brama główna Toru Wyścigów Konnych – Punkt Obsługi Priorytetowej. Taką potrzebę wystarczy zgłosić wolontariuszom przy bramie głównej. Osoby z biletem N/karnetem N mogą też skorzystać z opcji „Kiss&Ride” lub wykupić miejsce parkingowe. Więcej informacji jest w zakładce „DOSTĘPNY OWF / Droga na festiwal"
Czy na teren festiwalu można wnieść parasol?
Na teren festiwalu można wnieść jedynie małe, składane parasolki. Wszystkie duże z metalowymi drewnianymi, ostrymi zakończeniami są niedozwolone.
Czy na terenie festiwalu będzie depozyt?
Do Waszej dyspozycji pozostawiamy punkt depozytowy, w którym możecie zostawić rzeczy, których wnoszenie lub posiadanie na terenie imprezy jest zabrionione zgodnie z obowiązującym Regulaminem (np. profesjonalny aparat fotograficzny, duży nieskładany parasol). Jednorazowa opłata za skorzystanie z depozytu wynosi 30 zł.
Czy na teren festiwalu mogę wnieść butelkę filtrującą wodę?
Nie, dozwolone są tylko plastikowe, niezamykane i puste kubki wielokrotnego użytku.
Czy można wejść na teren festiwalu z małym składanym wózkiem dziecięcym ("spacerówką")?
Tak, będą one poddane sprawdzeniu.
Czy kobiety w ciąży mogą wejść na teren festiwalu?
Na terenie festiwalu będą znajdowały się specjalne platformy, do których dostęp poza osobami z niepełnosprawnościami będą miały także kobiety w ciąży. Ze względu na charakter wydarzenia (min. natężenie dźwięków i duża liczba uczestników, szczególnie w okolicy scen) prosimy przyszłe mamy o dokładne rozważenie chęci udziału w festiwalu.
Czy na teren festiwalu mogę wnieść powerbank do zasilania telefonu?
Tak, na teren festiwalu można wnieść powerbank nie większy niż kartka formatu A5.
Osoby z niepełnosprawnością - bilet kategorii N
Wszystkie potrzebne informacje znajdują się w zakładce DOSTĘPNY OWF
Czy możliwy jest upgrade biletów w kasie festiwalowej?
Upgrade biletów jednodniowych do karnetów oraz upgrade biletów standardowych do biletów VIP jest niemożliwy w kasach festiwalowych.